ՀԵԿԱ-ի Բարեկամների ակումբի հյուրն էր ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի ներկայացուցիչ Լեյլի Մոշիրին: Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև Կանադայի գործադիր ծառայությունների կազմակերպության (CESO) կամավոր Դեվիդ Էվերշեդը, ով Հայաստանում է գտնվում ՀԵԿԱ-ի հետ համագործակցության շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում ՀԵԿԱ-ի անդամները, կամավորներն ու հյուրերը հնարավորություն ունեցան Բարեկամին ուղղել իրենց մտահոգող հարցերը, որոնք առկա են կանանց և երեխաների ոլորտում: Քննարկումը անցավ ջերմ մթնոլորտում:
Լեյլի Մոշիրիի խորհուրդը երիտասարդ կանանց ու աղջիկներին. "Յուրաքանչյուր մարդ պետք է իր մեջ կրի սեր, կիրք և ձգտում, որը հնարավորություն կտա նրան հասնելու իր նպատակներին: Հենց սա է միավորում մարդկանց և նրանց դարձնում ուժեղ: Միավորվեք, և դուք ևս կլինեք ավելի ուժեղ":

Laylee Moshiri – UNICEF Representative, was hosted in AYWA Friends’ club on the 20th of May. The Volunteer of Canadian Executive Service Organization (CESO) David Evershed who is in Armenia within co-operation with AYWA also took part in the meeting.
During the meeting the members, volunteers and guests of AYWA had an opportunity to ask questions to the Friend concerning the area of women and children.
Laylee Moshiri’s advice to young women: “Each person should include love, passion and willing in herself which will give an opportunity to see her goals. This units people and strengthen them. Get together, and you’ll be strong, too”.