ՀՐԱՎԻՐՈՒՄ ԵՆՔ ԿԻՆ ՁԵՌՆԵՐԵՑՆԵՐԻ, ԿԱՆԱՆՑ ԳՈՐԾՈՂ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆԸ
Համաշխարհային բանկի խմբի (ՀԲԽ) անդամ Միջազգային ֆինանսական կորպորացիան (ՄՖԿ) հրավիրում է մասնակցելու «Ձեռներեց կանանց հնարավորությունների ընդլայնումն ու առաջխաղացումը ոչ տեխնոլոգիական ոլորտներում՝ տեխնոլոգիական լուծումների կիրառման միջոցով» աքսելերացիայի ծրագրին:
Ծրագրին կարող են դիմել այն կանանց ընկերությունները, ովքեր զբաղվում են ձեռներեցությամբ (1) գյուղատնտեսության, (2) բարձր տեխնոլոգիական և (3) արտադրական (օր․՝ թեթև սննդի) ոլորտներում ավելի քան 2 տարի գործող` կին ձեռներեցների կողմից հիմնադրված և ղեկավարվող ընկերությունները:
Ծրագրի հիմնական նպատակն է՝ զարգացնել ընկերություններում ներգրավված կանանց գործարար կարողությունները, բիզնես ցանցերի հասանելիությունը և նորարարությունների ներդրումը համապատասխան ոլորտներում։
Ընտրական փուլը հաջողությամբ հաղթահարած դիմորդները կմասնակցեն 10-շաբաթյա աքսելերացիոն ծրագրին` ոլորտի լավագույն մասնագետների մատուցմամբ, որը ներառում է՝
● Մենթորների և փորձագետների հետ հանդիպումներ,
● Բիզնես և տեխնոլոգիական ուղղվածության դասընթացներ՝ համապատասխան սեմինարներով, առաջադրանքներով, անհատական (one-on-one) և մենթորների հետ հանդիպումներով։
Աքսելերացիոն ծրագրի տևողությունը 10 շաբաթ է, որը կիրականացվի առցանց ձևաչափով։ Ծրագիրը կներառի նաև բաց դռների օրերի բաղադրիչ՝ Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի/ՀՀ Կին ձեռներեցների ցանցի կառույցներ, Գյումրու և Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոններ։
Ծրագիրն իրականացվում է Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի/ՀՀ Կին ձեռներեցների ցանցի կողմից՝ «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի գործընկերությամբ։
ԻՆՉՊԵ՞Ս ԴԻՄԵԼ
Ծրագիրն առաջնահերթ խրախուսում է այն կին ձեռներեցների և գործող ընկերությունների մասնակցությունը, ովքեր Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի/ՀՀ Կին ձեռներեցների ցանցի անդամներ են։
Բոլոր հետաքրքրված և պահանջներին բավարարող կանանց հրավիրում ենք դիմելու ծրագրին մինչև 2021 թվականի հունվարի 13-ը, ժամը 23:59, հետևյալ հղմամբ հայտաձևը` «Կանանց տեխնոլոգիական հմտությունների ընդլայնումն ու զարգացումը գյուղատնտեսության և արտադրության ոլորտում» ծրագիր։

IFC, a member of the World Bank Group, is inviting applications from existing women entrepreneurs and women-lead companies from agriculture, high-tech and manufacturing sectors for Empowering Females through Capacity Building to promote technology in non-technology sectors Acceleration program.
The program is open to women founded and women-lead companies which were established and have been operating for at least 2 years in (1) agricultural, (2) high-tech, (3) manufacturing (e.g. light manufacturing, food production, etc.) sectors.
The goal of the program is to empower women through improving their access to global business networks, business and entrepreneurial skill development, and bringing tech solutions to non tech sectors.
Applicants who successfully pass the application process will participate in a 10-week acceleration program, which will consist of the following
● Mentoring sessions and Expert hours
● Business and Technology tracks with respective workshops, assignments, one-on-one mentoring sessions
The duration of the program is 10 weeks, which will be implemented online. The program will also include an open doors component in Armenian Young Women's Association’s/ RA Women Entrepreneurs Network’s premises, Gyumri and Vanadzor Technology Centers.
ABOUT THE PROGRAM
The program is being conducted by the Enterprise Incubator Foundation and Armenian Young Women's Association/ RA Women Entrepreneurs Network in partnership with Innovative Solutions and Technologies Foundation, Gyumri and Vanadzor Technology Centers.
HOW TO APPLY
The program encourages the participation of women founded and women- lead companies which are members of the Armenian Young Women's Association/ RA Women Entrepreneurs Network.
All interested companies, who meet the requirements can apply for the Acceleration Program before January 13 23:59, 2021 by filling out the online application at the following link.