Ս.թ. հուլիսի 15-ից 17-ը ՀԵԿԱ- և ԿՁՑ նախագահ Լիլիթ Ասատրյանը մասնակցում է ՄԱԿ-ի միջազգային զարգացման գործակալության «Կանայք արդյունաբերության և նորարարության մեջ. Գլոբալ մարտահրավերների և առաջացող ճգնաժամերի նկատմամբ կանանց կայունության բարձրացում» թեմայով միջագային համաժողովին: Որն իրականացվում է ՄԱԿ-ի Կանանց (UN Women) և FAO համագործակցությամբ` Իտալիայի կառավարության աջակցությամբ:
«Կանայք արդյունաբերության և նորարարության մեջ» թեմայով համաժողովը համախմբել է կառավարության և մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչների, փորձագետների, ձեռներեցների, հետազոտողների և այլ շահագրգիռ կողմերի կանանց տնտեսական իրավունքների և հնարավորությունների ընդլայնման համար ներառական և կայուն պայմանների ստեղծմանը նպաստելու նպատակով:
Կին առաջնորդների և ձեռներեցների պատմություններով ոգեշնչված` համաժողովը նպատակ ունի ապահովել շահագրգիռ կողմերի և մասնակիցների միջև ներգրավվածության և փոխգործակցության բարձր մակարդակ:

From 15 to 17 of July, 2020, AYWA and WENA founder president Lilit Asatryan is participating in the UNIDO High-Level International Conference “Women in Industry and Innovation: Building Women’s Resilience to Global Challenges and Emerging Crisis”, organized in collaboration with FAO and UN Women and with the support of the Government of Italy.
The conference “Women in Industry and Innovation” is gathering government representatives, private sector actors, experts, entrepreneurs, researchers and other relevant stakeholders, in an effort to promote the development of an inclusive and sustainable environment for the economic empowerment of women. Inspired by the stories of female leaders and entrepreneurs, the format of the conference aims to ensure a high level of engagement and interaction among stakeholders and participants.