Այսօր՝ հունիսի 21-ին Արմենպրես լրատվական գործակալությունում տեղի ունեցավ մամլո ասուլիս, որի ընթացքում Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան (ՀԵԿԱ) և ՆՈւՌԻԿ Թրավելը ազդարարեցին rafting.am ծրագրի մեկնարկը և հայտարարեցին ռաֆթինգի կանոնավոր տուրերի իրականացման սկիզբը Դեբեդ գետի վրա:
Ծրագիրն իրականացվել է «Ինտեգրված գյուղական զբոսաշրջության զարգացում» ծրագրի աջակցությամբ, որը ֆինանսավորվում է Ռուսաստանի Դաշնության կողմից և իրականացվում ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի կողմից՝ ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության հետ համատեղ:
Մամլո ասուլիսին մասնակցեցին` ՀՀ զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Մեխակ Ապրեսյանը, «Ինտեգրված Գյուղական Զբոսաշրջության Զարգացում» ծրագրի համակարգող Արման Վալեսյանը, և Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի նախագահ՝ Լիլիթ Ասատրյանը:
Ռաֆթինգի տուրերն իրականացնելու են հայ մասնագետները: Հունիսի 26-ից ռաֆթինգ տուրեր իրականացվելու են ամեն օր :

Regular rafting tours will take place on the Debed River from June 26
Today, on June 21st at Armenpress a press conference was held, where Armenian Young Women's Association and Nurik Travel announced the launch of rafting.am project on Debet river.
The project was implemented with the financial support from the ''Integrated Rural Tourism Development'' project, which is financed by the Russian Federation and implemented by UNDP in Armenia in close partnership with the Ministry of Territorial Administration and Development.
The press conference was attended by Mekhak Apresyan, first deputy chairman of the state tourism committee, Arman Valesyan, ''Integrated Rural Tourism Development'' project coordinator and Lilit Asatryan president of Armenian Young Women's Association.