Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան «Զարգացնել թեյի արտադրությունը որպես Սևծովյան ավազանի տարածքի շարժիչ ուժ (TEAWAY)» ծրագրի շրջանակներում մեկնարկում է անվճար դասընթացների շարք:
Դասընթացի մասնակցությունը բաց է թեյարտադրությամբ զբաղվող անհատների, թեյարտադրությամբ զբաղվող աջակցող ֆորմալ և ոչ ֆորմալ խմբերի ներկայացուցիչների, հետազոտական կառույցների և հետաքրքրված անձանց համար:
TEAWAY ծրագրի շրջանակներում անցկացվող դասընթացներն առաջին հերթին ուղղված են այն խնդիրների վերացմանը, որոնց բախվում են թեյ արտադրող ընկերությունները, կազմակերպությունները հավաքից մինչև շուկաներ հասցնելու ժամանակահատվածը: Թեյի արտադրության գործընթացներում աշխատող մարդկանց վերապատրաստումը կբարձրացնի բրենդի տարածաշրջանային և ազգային արժեքը:

Armenian Young Women’s Association is launching free training series within the “Promoting Tea as the Engine of Growth for the Black Sea Basin Area-TEAWAY” project.
Individuals and companies dealing with tea production, representatives of formal and non-formal groups supporting tea production, research institutions and interested people are welcome to take part in the training.
The aim of the training
Training series within the TEAWAY project are mainly directed to solve the problems faced by tea producers during the whole process from herbs’ gathering to market. Training of people working in the tea production process will increase the regional and national value of the brand.