Ս.թ. ապրիլի 12-ին «Կոնգրես» հյուրանոցում (հասցեն` Երևան, Իտալիայի 1) կայացավ www.businesswoman.am կայքի շնորհանդեսը:
12/04/2012
ՄԱՄԼՈ ՀԱՂՈՐԴԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ
12 ապրիլ, 2012թ. ք.Երևան
Ս.թ. ապրիլի 12-ին «Կոնգրես» հյուրանոցում (հասցեն` Երևան, Իտալիայի 1) կայացավ www.businesswoman.am կայքի շնորհանդեսը: Կայքը ներկայացնում է «Կին ձեռներեց» ցանցը` ցանցում ներառված կին ձեռներեցներին ու նրանց գործունեությունը, տեղեկացնում է ոլորտի նորությունների, հայտարարությունների մասին, ինչպես նաև հնարավորություն է տալիս վարելու քննարկումներ ու գտնելու գործընկերներ:
Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան (ՀԵԿԱ-ն), հավատարիմ մնալով իր որդեգրած քաղաքականությանը և աշխատելով ՀՀ-ում կանանց դերի բարձրացման ուղղությամբ, շարունակում է իրականացնել մի շարք ծրագրեր, որոնք խթանում են կանանց տնտեսական, մշակութային, քաղաքացիական, քաղաքական մասնակցությունը:
Կանանց տնտեսական մասնակցությունը խթանելու նպատակով ՀԵԿԱ-ն անցյալ տարվանից իրականացնում է «Կանանց ձեռներեցության զարգացում ՀՀ-ում» ծրագիրը:
«Կանանց ձեռներեցության զարգացում ՀՀ-ում» ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության աջակցությամբ:
«Կանանց ձեռներեցության զարգացում ՀՀ-ում» ծրագրի նպատակն է` խթանել կանանց տնտեսական մասնակցությունը ՀՀ-ում Կին ձեռներեցների ցանցի ստեղծման միջոցով, ինչպես նաև ընդգծել կնոջ տնտեսական մասնակցության կարևորությունը ՀՀ համար ու հաստատել ամուր համագործակցություն ՀՀ բոլոր մարզերի ձեռներեց կանանց միջև:
Ծրագիրը նախատեսված է տնտեսության տարբեր տեսակներ և ճյուղեր ներկայացնող կին ձեռներեցների համար:
Ծրագիրը «Կին ձեռներեց» ցանցի շրջանակներում համախմբում է կին ձեռներեցներին ՀՀ բոլոր մարզերից:
«Կանանց ձեռներեցության զարգացում ՀՀ-ում» ծրագրի բաղադրիչներն են.
• Կին ձեռներեց դեսպանների համակարգի ստեղծում
• Քննարկումներ, դասընթացներ, հանդիպումներ
• Խրախուսական միջոցառումներ, մրցույթներ
• Կին ձեռներեցների մենթորական ծրագիր
• www.businesswoman - ՀՀ Կին ձեռներեցների ցանցը համացանցում:
www.businesswoman.am կայքի շնորհանդեսին զուգընթաց, հայտարարվեց նաև «Կինը և ձեռներեցությունը» թեմայով լուսանկարչական աշխատանքների մրցույթի մասին:
Մրցույթին ներկայացվող նկարները պետք է արտացոլեն կին ձեռներեցների գործունեությունն ու դերը, նրանց հաջողութուններն ու հիմնախնդիրները հայ իրականության մեջ: Լուսանկարչական աշխատանքների ներկայացման վերջնաժամկետն է 2012թ. մայիսի 10-ը։

On April 12 presentation of www.businesswoman.am website was held in Congress hotel (address Yerevan Italia 1).
12/04/2012
Press release
April 12 of 2012, Yerevan
On April 12 the presentation of www.businesswoman.am website was held in “Congress” hotel (address Yerevan Italia 1). The website presents “Women Entrepreneurs Network”, it includes activities of women entrepreneurs also carries information news, announcements, as well as provides the opportunity to hold discussions and to find partners.
Armenian Young Women’s Association is continuing to implement projects that promote women's economic, cultural, civil and political participation by staying loyal to its policy and working for increasing women’s role in Armenia.
Since last year AYWA is implementing “Women Entrepreneurship Development in Armenia” project for promoting women’s economic participation.
“Women Entrepreneurship Development in Armenia” project is implementing with the support of the US Embassy in Armenia.
The aim of the “Women Entrepreneurship Development in Armenia” project is to foster women’s economic participation through the creation of Women Entrepreneurs Network in Armenia, as well as to emphasize the importance of woman’s economic involvement and establishment of strong partnership between women entrepreneurs of all regions.
The project is designed for women entrepreneurs representing various economic sectors and types.
Within “Women Entrepreneur Network” the project brings together women entrepreneurs from all regions.
The “Women Entrepreneurship Development in Armenia” project components are
• Creating Women entrepreneur Ambassador system
• Discussions, trainings, meetings
• Encouraging events and competitions
• Mentoring project for Women Entrepreneurs
• www.businesswoman- Women Entrepreneurs network on the internet.
Along with the presentation of the site, photo contest on the theme "Women and entrepreneurship" was announced. All the photos were required to reflect the activities and role of women entrepreneurs, their success stories and problems in Armenian reality. The deadline for photo submission was announced to be on May 10 of 2012.