Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի (ՀԵԿԱ) գործընկեր ՎԶԵԲ-ը (EBRD) հրավիրում է մասնակցելու «Գործնական առաջնորդություն» վերապատրաստման քառօրյա դասընթացին: Այն տեղի կունենա նոյեմբերի 26-27-ին ու դեկտեմբերի 10-11-ին Երևանում: Եթե Դուք գործարար եք ու ցանկանում եք զարգացնել Ձեր առաջնորդության հմտություններն, այս վերապատրաստումը կօգնի Ձեզ:
Դասընթացը, որն անցկացվում է 2015 թ. Հայաստանում մեկնարկած «Գործարար կանայք» ծրագրի շրջանակներում, Ձեզ կտա հնարավորություն օգտվելու ծրագրի մյուս բաղադրիչներից (հավելյալ տեղեկության համար այցելե՛ք http://www.ebrdwomeninbusiness.com):
«Գործնական առաջնորդություն» դասընթացն անդրադառնում է առաջնորդության գաղափարին ու հիմունքներին: Դասընթացի ժամանակ կսովորեք գործնականում կիրառել առաջնորդության հնարներ, որոնք կդառնան Ձեր բիզնեսի երկարաժամկետ հաջողության բանալին: Կծանոթանաք արդյունավետ առաջնորդության ու կին ղեկավար ունեցող ձեռնարկությունների կառավարման հիմնարար հմտություններին, ռեսուրսներին ու մեթոդներին: Քառօրյա դասընթացի ժամանակ Դուք կսովորեք`
• խթանել բիզնեսի առաջխաղացման մեջ կին առաջնորդների ու առաջնորդության դերի մասին իրազեկությունը
• հասկանալ առաջնորդության տարբեր հասկացություններն ու առանձնացնել առաջնորդության մարտահրավերները, որ հատուկ են կանանց
• սահմանել ու լավագույնս մշակել առաջնորդության Ձեր անձնական մոտեցումը
• զարգացնել անձնական ու գործնական նպատակները սահմանելու հմտություններ (տեսլականներ, տարեկան նպատակակետեր, ընթացիկ նպատակակետեր)
• կառուցել արդյունավետ հաղորդակցում Ձեր ձեռնարկությունում ու արտաքին շահառուների հետ, մասնավորապես առևտրային բանկերի հետ՝ հաղթահարելու ֆինանսավորման խոչընդոտները
• բարելավել բանակցելու հմտություններն ու ավելի արդյունավետ դիմագրավել միջմշակութային ու միջսեռային մարտահրավերներին
• հաջողությամբ կիրառել կապերի հաստատման մեթոդները
• արդյունավետ հաղորդակցվել գործընկերների ու շահառուների հետ սոցիալական մեդիայի միջոցով:
Վերապատրաստման դասընթացը մշակել է «APPLICATIO» վերապատրաստման ու կառավարման ընկերությունը (հավելյալ տեղեկության համար այցելե՛ք http://www.applicatio.com ):

Partner of Armenian Young Women's Association(AYWA) EBRD is inviting to Leadership in action four day training workshop. The training will be held in Yerevan on 26-27 November 2015 and 10-11 December 2015. If you are leading your business and you want to take your leadership skills to the next level, this workshop will help you get there. This workshop is the part of the Women in Business Programme in Armenia launched in 2015 and will provide you with the opportunity to benefit from other components of the Programme (more info can be found at http://www.ebrdwomeninbusiness.com).
The course gives a complete overview of leadership and how to use leadership techniques to make your business a long-term success. It shares essential skills, resources and techniques for effective leadership and management of women-led enterprises. Through the four-day training, you will learn:
• To create awareness for the role of women leaders and of leadership in business growth
• To understand different leadership concepts and to identify challenges in leadership that are specific to women
• To identify and plan your best personal leadership approach
• To build skills in defining personal and business-related targets (visions, annual targets, small targets)
• To effectively communicate within your enterprise and with external stakeholders, especially focusing on communication with commercial banks to overcome barriers to finance
• To improve negotiation skills and deal better with intercultural and inter-gender challenges
• To successfully use networking methods
• To effectively communicate with your partners and stakeholders using social media.
The course is specially designed for women entrepreneurs by APPLICATIO Training & Management GmbH (more information can be found at http://www.applicatio.com).