«Կանանց մասնակցության խրախուսումը տեղական մակարդակում սոցիալական ձեռներեցության միջոցով» ծրագրի նպատակն է` խրախուսել կանանց մասնակցությունը սոցիալական, քաղաքական և տնտեսական ոլորտներում` զարգացնելով նրանց հմտություններն ու կարողությունները, աջակցելով ինքնավստահության բարձրացմանն ու մոտիվացմանը:
Կոնֆերանսի նպատակն է՝ հանրության լայն շերտերի հետ կիսել ծրագրի արդյունքներն ու ձեռքբերումները, ինչպես նաև անդրադառնալ կանանց ձեռներցության ոլորտի հիմնախնդիրներին: Կոնֆերանսը կուղեկցվի նաև ծրագրի շահառուների աշխատանքների ցուցահանդեսով:
«Կանանց մասնակցության խրախուսումը տեղական մակարդակում սոցիալական ձեռներեցության միջոցով» ծրագրի (2017-2019թթ.) շրջանակներում.
- Ստեղծվել է 26 կանանց խորհուրդ,
- 11 կանանց խորհուրդ դրամաշնորհ է ստացել համայնքային և միջհամայնքային սոցիալական նախաձեռնություն իրականացնելու համար,
- 12 կանանց խորհուրդ դրամաշնորհ է ստացել սոցիալական ձեռնարկություն հիմնելու համար,
- 300 կին հնարավորություն է ստացել ձեռք բերել ձեռնարկատիրական գործունեության համար անհրաժեշտ գիտելիքներ:

The goal of the “Promoting Women’s Participation on Local Level through Social Entrepreneurship” Project is to increase participation of women in social, political, and economic life of their communities through enhancing their skills and abilities and endorsing their self-confidence and motivation.
The aim of the conference is to share the results and achievements of the program with the broader layers of society, as well as to address the issues of women entrepreneurship. The conference will be accompanied with the fair showing the results of the projects have been implemented by the sub-grantees.
In the framework of the “Promoting Women’s Participation on Local Level through Social Entrepreneurship” Project (2017-2019);
- 26 Women Councils have been established.
- 11 Women Councils have received subgrants for implementing community and inter-community joint initiatives.