ՀԵԿԱ-ի Բարեկամների ակումբի հյուրերն էին Կանադայի գործադիր ծառայությունների կազմակերպության (CESO) կամավորներ Դոննա Դենհամը և Ջոան Ջիլլեսփին, ովքեր երկշաբաթյա այցով գտնվում էին Հայաստանում, ՀԵԿԱ-ի կարուձևի ծրագրի շրջանակներում:
Բարեկամները հանդիպեցին ՀԵԿԱ-ի անդամներին ու շահառուներին, ներկայացրեցին իրենց գործունեությունը և հաջողությունները, կիսվեցին փորձով, պատասխանեցին մասնակիցների հարցերին: Քննարկումը անցավ ջերմ մթնոլորտում:
Դոննա Դենհամի և Ջոան Ջիլլեսփիի խորհուրդը երիտասարդ կանանց ու աղջիկներին. "Հավատացեք ինքներդ ձեզ: Օգնեք իրար, և դուք ավելի ուժեղ կլինեք":

Donna Denham and Joan Gillespie - Canadian Executive Service Organization (CESO) volunteers, were hosted in AYWA Friends’ club on the 10th of April. Donna and Joan were in Armenia for AYWA Quilting project.
The Friends met with AYWA members and beneficiaries, introduced their activities and success, shared with their experience and answered the participants’ questions. The meeting atmosphere was warm enough.
Donna Denham’s and Joan Gillespie’s advice to young women: "Believe in yourselves. Help each other, and you’ll be stronger".