Ախթալայում ՀՀ վարչապետին ներկայացվեց ՀԵԿԱ-ի գործունեությունը
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, Լոռու մարզ կատարած հերթական աշխատանքային այցի շրջանակներում, այցելեց նաև Ախթալա քաղաք, որտեղ վարչապետը շրջայց կատարեց Ախթալայի լեռնահարստացման կոմբինատում, ներկա գտնվեց համայնքի հիմնանորոգված մանկապարտեզի և մանկական խաղահրապարակի բացմանը: Աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ծանոթացավ Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի (ՀԵԿԱ) գործունեությանը, մասնավորապես Լոռու մարզում իրականացվող ծրագրերին և առաջիկա նախաձեռնություններին:
Օրվա ավարտին տեղի ունեցավ Ախթալայում ՀԵԿԱ-ի աջակցությամբ հիմնված տիկնիկային թատրոնի հերթական` «Կարմիր գլխարկ» ներկայացումը: Տիկնիկային թատրոն սոցիալական ձեռնարկությունն այն 6 ձեռնարկատիրական ծրագրերից մեկն է, որը «Կանանց սոցիալ-տնտեսական հզորացում Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում 2014թ. ապրիլին ՀԵԿԱ-ի կողմից արժանացավ ֆինանսական աջակցության` դրամաշնորհի: «Կանանց սոցիալ-տնտեսական հզորացում Հայաստանում» ծրագիրն իրականացվում է Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի կողմից` Եվրամիության ֆինանսավորմամբ:

AYWA’s Activity was presented to prime minister of the RA in Akhtala
Within the working visit to Lori region RA Prime minister Hovik Abrahamyan also visited Akhtala. In Akhtala the prime minister make a tour to Akhtala mining and processing enterprise, attended the opening of newly renovated kindergarten and children’s park. Within the visit RA prime minister Hovik Abrahamyan got acquainted with the activity of Armenian Young Women’s Association (AYWA) particularly projects implemented in Lori and upcoming initiatives.
In the end of the day another performance of “Red Hat” established with the support of AYWA was held in Akhtala. The puppet theater social enterprise is one of the 6 business plans that within the “Social and Economic Empowerment of Women in Armenia” awarded grant (financial support) from AYWA on April 2014. The “Social and Economic Empowerment of Women in Armenia” project is being implemented by Armenian Young Women’s Association and funded by the European Union.