Հայաստանի ԱՄՆ շրջանավարտների ասոցիացիայի գրասենյակում Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի (ՀԵԿԱ) նախագահ Լիլիթ Ասատրյանը ներկայացրեց «Համատեղ ջանքեր հանուն զարգացման» ծրագիրը, որն իրականացվում է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի աջակցությամբ:
«Համատեղ ջանքեր հանուն զարգացման» ծրագրի տևողությունը 12 ամիս է: Այն նախատեսում է վայրի մրգերի, հատապտուղների ու խոտաբույսերի հավաքչության և իրացման արդյունավետության բարձրացում ՀՀ Լոռու մարզի Ախթալայի տարածաշրջանի 4 համայնքներում՝ Ախթալայում, Շամլուղում, Ճոճկանում և Մեծ Այրումում` կանանց խմբային գործունեության և ընդհանուր պատասխանատվության խթանման, ինչպես նաև նրանց մասնագիտական կարողությունների զարգացման, նորարարությունների կիրառման ու խմբերի տեխնիկական վերազինման միջոցով:

In US Alumni Association of Armenia president of Armenian Young Women’s Association Lilit Asatryan presented “Joint Efforts for Development” project implemented with the support of US Department of State.
The project duration is 12 months. It plans to increase the efficiency of sales and gathering of herbs, wild fruits and berries in 4 communities of Akhtala area of Lori region Akhtala, Shamloogh, Tchotchkan and Mets Ayrum. Through promotion of women’s teamwork and responsibility, as well as through their professional skills development, use of innovation and technical upgrade of groups.