2014թ. սեպտեմբերի 25-ին և 26-ին Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի (ՀԵԿԱ) գրասենյակում մեկնարկեց ձեռներեցությանը նվիրված ուսումնական դասընթացների շարքը, որն իրականացվեց Խաղաղության Կորպուսի կամավորների կողմից մշակված "NOVUS" ձեռնարկատիրական ծրագրի շրջանակներում:
Դասընթացների շարքի առաջին թեմաները հետևյալն էին՝ «Մարդկային ռեսուրսների կառավարում» և «Առաջնորդություն և թիմի ստեղծում», որոնց շրջանակներում անդրադարձ կատարվեց մարդկային ռեսուրսների կառավարման մակարդակներին ու միջոցներին, գործարար աշխարհում մարդկային կապիտալի կարևորությանը, թիմի ձևավորման գործընթացի և առաջնորդության առանձնահատկություններին և այլն:
Դասընթացի ավարտին Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի կողմից մասնակիցներին շնորհվեցին հավաստագրեր:

The series of entrepreneurial courses started
In Armenian Young Women’s Association (AYWA) office the series of training courses on entrepreneurship were started on September 25 and September 26, 2014, which were implemented by Peace Corp volunteers, and designed within “NOVUS” entrepreneurial project.
The first trainings were the “Human resources management” and “Leadership and teambuilding”. Within the trainings references were made to levels and methods of human resource management, importance of human capital in business world, to team formation process and characteristics of leadership.
At the end of a course participants were received certificates by Armenian Young Women’s Association.